یک روز پاییزی را مهمان بانویی بودیم مهربان که مطالبش پراز حس کودکانه بود. لبخندهایش لبریز از عشق به کودکان.

خواستیم از خودش بگوید، از جوادالائمه بسیار گفت. از خاطرات کودکی‌شان، از طعم شیرین تجربه کردن.

دکتر رؤیا غفوری فرد متخصص داندانپزشکی کودکان، دانش آموخته دبستان دخترانه حضرت جوادالائمه (ع)، میزبان ما بودند.

ایشان تجربه تحصیل در رشته دندانپزشکی را برای مخاطبان ما به اشتراک گذاشتند.

رشته دندانپزشکی، شاخه ­ای از علوم پزشکی است که تحصیل در آن 6 سال به طول می­ انجامد. پس از 6 سال شما تصمیم می­ گیرید که قصد دارید در کدام شاخه دندانپزشکی متخصص باشید.

رشته ­های متفاوتی پیش روی شماست. از ارتودنسی تا درمان ریشه اما در نهایت این علاقه شماست که ادامه راهتان را مشخص می­ کند.

دندانپزشکی کودکان رشته تخصصی بود که من برای ادامه راهم برگزیدم. سه سال دیگر درس خواندم و در این رشته تخصص گرفتم.

_ مشتاق شنیدن تجربیات تحصیل شما در دبستان جوادالائمه هستم.

- من جزو ورودی­ های ابتدایی این دبستان بودم. سال 75-74 زمانی که مدارس یزد توجه زیادی به مباحث مهارت محور نداشتند و موسیقی و هنر جایگاهی در مدارس نداشت، من توانستم رشته­ های مختلف مهارتی را تجربه کنم و خودم را محک بزنم. نقاشی، موسیقی، تواشیح، ورزش و تئاتر رشته­ هایی بودند به صورت تخصصی کار می ­شدند و من که یک دانش ­آموز تازه وارد بودم، تجربه کردن برایم عمیق و لذت بخش بود. مدارس مختلفی را تجربه کرده بودم و سال چهارم دبستان وارد جوادالائمه شدم و هنوز معتقدم این جا بود که خودم و استعدادهایم را شناختم. کاپیتان تیم هندبال بودم و در رشته­ ی سرود و تئاتر در ناحیه حائز رتبه شدم.

_ پس به نظر شما توجه مطلق به بحث آموزش و جدا ماندن از آموختن مهارت، می ­تواند آسیب زا باشد؟

_ البته اکنون من دختر کوچکی دارم که او نیز دانش آموخته این مجموعه است و معیارم برای انتخاب یک مجموعه آموزشی توجه به تمام جنبه ­های رشد بوده است.

من در این مجموعه بود که متوجه علاقه ­ام به رشته تجربی و درس علوم شدم. کلاس ­های سرشار از انرژی و مهربانی. سرکار خانم مؤذن، معلم علوم آزمایشگاهی من را در مسیر جدیدی قرار داد. مسیر جدیدی که چون از روی علاقه انتخاب شده بود، با ثبات بود و لذت بخش.

شرکت در مسابقات علمی من و خانواده ­ام را متوجه این امر کرد که به درس ریاضی علاقه ندارم و علوم تجربی انتخابی است که آینده­ ام را شیرین می­ کند.

اکنون تمام این تجربیات در کنار هم به من آموخته­ اند تمرکز خانواده و مدرسه روی علاقه و استعداد کودک هست که آینده او را می ­سازد، نه توجه صرف به آموزش. آموخته ­ام در سیستم آموزشی باید آموزش و پرورش در کنار هم رشد کنند و هدایت خانواده بسیار اثربخش است.

امیدوارم آینده­ای که از آن کودکان ماست، روشن­  تر و باشکوه تر باشد، چون کودکان ما آن را خواهند ساخت.

واحد روابط عمومی مجتمع آموزشی جوادالائمه(ع)

اینستاگرام: javad_education@

شماره تماس: 09963924216